Katolicka Odnowa w Duchu Świętym Archidiecezji Lubelskiej

Odnowa, Fundacja Nowa Pięćdziesiątnica, Lubelska Szkoła Ewangelizacji Miriam

Formacja Liderów i Pasterzy

Zalogowani Liderzy i Pasterze w tym miejscu mogą oglądać materiały przeznaczone wyłącznie dla nich, a także odtwarzać zapisy wygłoszonych konferencji i transmisji on-line ze spotkań koordynacji.

W Katolickiej Odnowie w Duchu Świętym, która jest ruchem przede wszystkim świeckim na czele każdej wspólnoty stoi kapłan oraz lider świecki.

O to kilka punktów, które oddają to czym charakteryzuje się lider wspólnoty:

1. Nauczanie
Lider sam się formuje oraz dba o to, aby wspólnota mogła się rozwijać i postępować w dobrym poprzez właściwe inicjowanie formacji tak, aby owce mogły się karmić Słowem Bożym.
Liderzy uczestniczą w spotkaniach koordynacji diecezjalnej oraz w spotkaniach formacyjnych dla liderów.

2. Uwielbienie
Lider sam się modli oraz prowadzi owce w doświadczeniu obecności żywego Boga. Uwielbiać to stawać przed Bogiem, tacy jacy jesteśmy i nic od Niego nie chcieć, po prostu uwielbiać Go za Jego dobroć.

3. Służba
Lider jest pierwszym, który służy, tak jak Jezus obmywający uczniom stopy. Lider dba również o właściwy rozwój diakoni we wspólnocie oraz o delegowanie zadań.

4. Tworzenie uczniów
Lider wie, że nie jest dany na zawsze, pomaga dojrzewać członkom wspólnot i zaprasza ich do posług. Lider wystrzega się robienia wszystkiego sam i w trakcie swojej posługi tworzy uczniów na swoje miejsce.

5. Pasterzowanie
Lider dba o najsłabszych, ma otwarte uszy i potrafi słuchać tego, co mówi Bóg i w którą stronę prowadzi wspólnotę. Lider korzysta z pomocy Rady (pastoralnej) wspólnoty, z która wspólnie modli się i rozeznaje właściwe drogi dla wspólnoty.

6. Dojrzałość
Lider musi w dojrzały sposób zawiązywać relacje oraz reagować na sytuacje, które na co dzień przynosi życie wspólnotowe. Lider wie, że posiada autorytet i bierze odpowiedzialność za powierzoną wspólnotę.

7. Trwałość
Lider rozeznaje po owocach czy wspólnota podąża w odpowiednim kierunku.

Spotkanie Liderów i Pasterzy (8.05.2021)
Transmisje on-line
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Masz już konto? Zaloguj się tu
Gość
czwartek, 21 październik 2021
Jeśli chcesz się zarejestrować, prosimy wypełnić następujące pola: nazwa użytkownika i imię i nazwisko.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://odnowa.lublin.pl/