fbpx

W dniach 21-22 czerwca 2019 roku w Magdalence, niedaleko Warszawy miało miejsce spotkanie koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym z całej Polski. Takie zjazdy odbywają się co pół roku, jednak ten, z dwóch powodów był wyjątkowy. Po pierwsze, odpowiedzialni za Odnowę w diecezjach wybrali spośród siebie koordynatora ogólnopolskiego (KZK – Krajowego Zespołu Koordynatorów). Został nim nasz koordynator ks. Artur Potrapeluk z Lublina, który swoje obowiązki będzie pełnił przez okres czterech lat. Po drugie, na tym zjeździe w Magdalence zostało oficjalnie zainicjowane powstanie ogólnopolskiej diakonii „Odnowa Rodzinom”.

Z poszczególnych diecezji przyjechały małżeństwa, które zostały wcześniej poproszone przez lokalnych koordynatorów, bo podjąć się tworzenia diakonii małżeńskiej na swoim terenie. Radością jest to, że w naszej, archidiecezji już od stycznia rozpocznie się stała formacja rodzin i dzieci. Ważne jest, aby poszczególne Ruchy w Kościele działały na rzecz rodzin, które współcześnie są tak atakowane – tutaj pracy nigdy dość!

Gratulujemy zarówno ks. Arturowi, jak i diakonii małżeńskiej za podjęcie zaproszenia do większego zaangażowania przy uprawie Bożej Winnicy. Niech Boże dzieła mnożą się wyłącznie dla Jego chwały!


Książka: Anioł ze stygmatami zatrzymał się w moim domu