fbpx

Lubelska Szkoła Ewangelizacji Miriam

Celem i misją Szkoły jest przyprowadzać do Jezusa ,,Piotrów", którzy będą służyć, głosić i kochać Jezusa bardziej i lepiej niż my sami. (J 1,41-42). „Piotrów" - odważnych świadków dobrej wiadomości o zbawieniu przez Chrystusa Odkupiciela, aby zachęcać i utrzymywać jedność w Kościele, jako świadectwo dla innych.

Na wzór Maryi chcemy rozpoznawać naszą tożsamość jako: dzieci Ojca, uczniów Jezusa i misjonarzy Ducha Świętego. Chcemy by Maryja Gwiazda Ewangelizacji uczyła nas przyjmowania Słowa Bożego i dzielenia się nim z tymi, którzy go jeszcze nie znają.

Jesteśmy częścią Międzynarodowej Szkoły Ewangelizacji św. Andrzeja (SESA). ​Jest to ogół szkół ewangelizacji na świecie, które mają wspólną wizję, metodologię i program formacyjny. Odpowiedzieliśmy na słowa Jezusa, który daje uczniom wielką misję: Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu Mk 16,15, którą jako Jego uczniowie podejmujemy z radością.

W naszej pracy wykorzystujemy "Sekret św. Pawła": „Ty więc, moje dziecko, nabieraj mocy w łasce, która jest w Chrystusie Jezusie, a to, co usłyszałeś ode mnie za pośrednictwem wielu świadków, przekaż zasługującym na wiarę ludziom, którzy też będą zdolni nauczać i innych" (2 Tym 2,1-2).

Staramy się by wszystkie nasze działania były KE (kerygmatyczne) KA (charyzmatyczne) KO (wspólnotowe). 

Nasz program formacyjny zakłada pracę zarówno teoretyczną jak i praktyczną.

Naszym marzeniem jest by Szkoły Ewanglizacji powstawały przy każdej parafii, dlatego poprzez nasze kursy pomagamy Ci w formowaniu Twojej szkoły ewangelizacji.


Zalajkuj fanpage'a i bądź na bieżąco...


KURSY SNE... DLA KOGO?

Kursy przeznaczone są dla wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia....


Mam pytanie...

Napisz do nas na lub skorzystaj z live chata na stronie

Kurs Emaus 13-15.03.2020r.

Podobne wpisy

Książka: Anioł ze stygmatami zatrzymał się w moim domu