Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z życia wspólnot w Archidiecezji Lubelskiej

22 maja o godz. 20.00- już w tę środę odbędzie się spotkanie organizacyjne formacji małżeńskiej, którą pragniemy razem z wami tworzyć. Wychodząc naprzeciw potrzebom i pragnieniom  naszych wspólnot, rodzin i parafii, chcemy wesprzeć je poprzez formację małżeństw i rodzin zgodnie z ich możliwościami i zapotrzebowaniem. Jak to ma konkretnie wyglądać - nad tym będziemy dyskutować, w tej intencji modlić się podczas spotkania oraz rozeznawać. Stworzenie środowiska formacyjnego dla małżeństw, swoistego 'laboratorium' życia małżeńskiego - temu ma służyć to właśnie spotkanie, aby posłane małżeństwo lub małżeństwa z naszych wspólnot mogły wspólnie swobodnie wypowiadać się i brać udział w procesie formowania tej inicjatywy.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESPWANYCH DO UDZIAŁU!


Prosimy też o modlitwę w intencji tego spotkania.
data i godzina: 22.05 godz. 20:00
miejsce: Parafia MB Królowej Polski, ul. Gospodarcza 7 - aula

Wpisz swoje intencje. Będziemy się za Ciebie modlić w trakcie spotkania #LublinUwielbia 2019! W podanych intencjach będzie sprawowana Msza Święta zbiorowa bądź indywidualna w piątek 29 listopada i w sobotę 30 listopada. Podane intencje włączamy w nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała sprawowane przez br Elie w piątek 29 listopada na Hali Globus.

Zachęcamy wszystkich uczestników, aby otoczyć to spotkanie i nas samych modlitwą osłonową.

Pamiętaj, że Bóg Ciebie kocha! Zanim przybędziesz na spotkanie zatroszcz się o swoje serce. Zrób dobry rachunek sumienia i przybądź na spotkanie w stanie łaski uświęcającej. Zachęcamy Cię, abyś również przyjął/ęła Komunię św. w tej intencji, którą składasz.

Życie Jezusa i jego posługa ukazała nam, jaki powinien być nasz stosunek do bliźniego. Wielkim jest ten kto potrafi się uniżyć i usłużyć bliźniemu. 

Jezus nie tylko usługiwał swoim uczniom, myjąc im nogi, ale poszczególnym ludziom. Ewangelie podają nam liczne przykłady tej posługi dla różnych warstw społecznych. Jezus staje się przyjacielem celników i grzeszników, zaprasza do siebie spracowanych i obciążonych, pomaga chorym i niepełnosprawnym. Broni ludzi pogardzonych, wykluczonych i obcych, staje w obronie wdów, dzieci i kobiet. Dlatego, zapraszamy Cię do bezinteresownej służby Bogu i bliźniemu:


1. ZOSTAŃ WOLONATRIUSZEM
i pomóż w organizacji #LublinUwielbia 2019

Dla wolontariuszy przygotowaliśmy:
- bezpłatne szkolenia
- darmowe wejściówki w sektorze 5
- darmowe rekolekcje ewangelizacyjne w różnych terminach
- kameralne spotkanie z br Elia

2. ZOSTAŃ WSTAWIENNIKIEM
i posługuj modlitwą wstawienniczą na wydarzeniu #LublinUwielbia 2019

Dla wstawienników przygotowaliśmy:
- darmowe wejściówki w sektorze 16
- dzień skupienia
- kameralne spotkanie modlitewne z br Elia

Już 13 kwietnia, w ubiegłą sobotę, odbyło się spotkanie Liderów i Pasterzy wspólnot Odnowy w Duchu Świętym.

20190413 153351111

 

Wdzięczni Panu Bogu za siebie nawzajem spotkaliśmy się na wspólnej Eucharystii, która była sprawowana w intencji wspólnot, pasterzy i liderów oraz wszystkich członków naszych wspólnot. Po Mszy Świętej koordynator Odnowy Archidiecezji Lubelskiej – ks. Artur Potrapeluk wygłosił konferencję: „Służyć czy uciekać”. Następnie trwaliśmy w Adoracji słuchając głosu naszego Pana. Nie zabrakło również dobrej strawy, co by pokrzepić również ciało.

Podczas spotkania w Biurze Odnowy poruszyliśmy m.in. tematy rozwoju i formacji w diecezji lubelskiej: #LublinUwielbia 2019, VIII Kongresu Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej: „Charis, czyli strumień łaski”, pielgrzymek charyzmatycznych do Gietrzwałdu i Medziugorje, Szkoły Uwielbienia, Szkoły Animatora oraz inicjatywie formacji rodzin.

 

Bóg zapłać za obecność, jedność i wspólnie spędzony czas!

 

20190413 153451111

20190413 153334111

20190413 153359111

57088107 435720253856097 3074523635575160832 n111


13 kwietnia 2019r. odbędzie się kolejne spotkanie Liderów i Pasterzy wspólnot Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Lubelskiej (ul. Gospodarcza 7, Lublin). Spotkanie rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 12:00, następnie wysłuchamy konferencji, którą wygłosi ks. Artur Potrapeluk - koordynator wspólnot Odnowy.

Jezusowi zawierzymy naszą służbę podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, aby później udać się do auli na spotkanie organizacyjne, podczas którego podejmiemy ważne kwestie dotyczące wspólnot oraz formacji w diecezji lubelskiej.

 2

30 marca odbyły się II pogłębione warsztaty wstawienników. W spotkaniach łącznie wzięło udział prawie 100 osób! Ze względu na duże zainteresowanie i uczestnictwo, w części I, w przeciągu roku zorganizowaliśmy drugie, pogłębione warsztaty.

Tematem spotkań była posługa wystawienników, która wynika z Pisma Świętego i z historii zbawienia, jak również część praktyczna: jak posługiwać, czym powinien się wstawiennik cechować, co robić w określonych sytuacjach, jakie są rodzaje modlitw wstawienniczych i inne. Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi Panu Bogu i Wam za uczestnictwo!

 

„Wtem jacyś ludzie niosąc na łożu człowieka, który był sparaliżowany, starali się go wnieść i położyć przed Nim. Nie mogąc z powodu tłumu w żaden sposób go przynieść, wyszli na płaski dach i przez powałę spuścili go wraz z łożem w sam środek przed Jezusa. On widząc ich wiarę rzekł: «Człowieku, odpuszczają ci się twoje grzechy»”.
Łk 5, 11-20

 

1

 

3

54358722 1036282799896471 3362535410776408064 o

 

Już w ubiegłą niedzielę (07.04) odbyło się ostatnie spotkanie Szkoły Proroków, w biurze Fundacji, w którym wzięło ponad 60 osób! Rekolekcje Szkoły Proroków to cykl 4 spotkań, prowadzonych przez ks. Mateusza Kicke - teologa, kapłana diecezji zamojsko-lubaczowskiej, autora książki „Proroctwo dzisiaj”, „Charyzmaty proroctwa w Kościele”, „Praktyka modlitwą wstawienniczą”.

 

Celem przeżytych rekolekcji było pogłębienie wiedzy na temat działania Ducha Świętego, aby coraz pełniej posługiwać w Kościele i Kościołowi, przy wykorzystaniu charyzmatu proroctwa. 

Uczestnikami byli: pasterze i liderzy wspólnot, członkowie istniejących diakoni prorockich, osoby, które chcą tworzyć diakonie prorockie we wspólnotach oraz osoby rozeznające i odpowiedzialne np. dla rady wspólnoty. 

Bo oprócz konferencji warsztatowych przeżyliśmy również drugą równoległą drogę naszych spotkań: rozważanie słowa Bożego, przygotowanie duchowe do coraz lepszej posługi oraz modlitwa (w różnej formie) na zakończenie każdego spotkania. 

Poszczególne konferencje dotyczyły zagadnień: 
- teologii charyzmatów,
- rozeznawania proroctwa i proroka,
- kryteriów autentyczności posługi,
- form wyrażania Bożego orędzia,
- sposobów działania proroka we wspólnocie,
- formacji osób obdarzonych prorockim charyzmatem w Kościele,
- relacji urząd - charyzmat oraz inne. 

 

Bogu niech będą dzięki za wszelkie dobro, które było naszym udziałem!

 

55521067 1036460039878747 6824824671112790016 o

 

Autorski podręcznik "Szkoła Proroków", wydany przez naszą Fundację Nowa Pięćdziesiątnica, jak również książki ks. Mateusza Kicki dostępne są >>> TUTAJ <<<<

 

 

 

Książka: Anioł ze stygmatami zatrzymał się w moim domu