fbpx

XVII Orędzie Wielkopostne

,,Powrócić do pierwotnej miłości" pod tym hasłem odbyło się XVII Orędzie Wielkopostne wspólnot Odnowy w Duchu Świętym. Orędzie to czas wspólnej modlitwy, formacji, uwielbienia Boga, słuchania Słowa Bożego i wzajemnej służby. To także wyraz łączności wspólnot z Kościołem lokalnym, na czele którego stoi biskup.

Konferencje głoszą specjalni goście z Polski i z zagranicy. W spotkaniach uczestniczą wspólnoty Odnowy z Archidiecezji Lubelskiej m.in. z Lublina, Puław, Świdnika, Chełma, Lubartowa, Poniatowej i Łęcznej, a w ostatnich latach również wspólnoty z zaprzyjaźnionych diecezji. Orędzia mają charakter zamknięty. 

W tym roku naszym gościem był ks. Łukasz Turek – rekolekcjonista, ewangelizator, od 12 lat koordynator Odnowy diecezji warszawsko-praskiej. Ks. Łukasz przybliżył nam temat Eucharystii, któremu poświęcony jest bieżący rok duszpasterki. Rekolekcjonista przypomniał słowa Abp Wiktora Skworca: ,,losy Kościoła zależą od uczestnictwa wiernych w Eucharystii". Po konferencjach przyszedł czas na modlitwę wstawienniczą i adoracje, podczas której mogliśmy odpowiedzieć Bogu na usłyszane słowo. Spotkanie zwieńczyła Msza Święta, której przewodniczył Bp Mieczysław Cisło - biskup pomocniczy diec. lubelskiej. Kolejne Orędzie za rok, w rozmyślania wielkopostne i przygotowanie do świąt Zmartwychwstania wprowadzi nas o. Antonello Cadeddu, rekolekcjonista wieloletni koordynator Odnowy w Duchu Świętym w Brazylii, założyciel wspólnoty ,Przymierze Miłosierdzia".

 


Książka: Anioł ze stygmatami zatrzymał się w moim domu